Wielopole Skrzyńskie 200
39-110 Wielopole Skrzyńskie
gopswielopoleskrz@ops.net.pl
Tel. 17 22 14 320, 17 22 14 819 wew.46
Fax. 17 22 14 830

 

Informacja o otwarciu Dziennego Domu ,,Senior -WIGOR” w Zawadce.

Aktualności
 

W dniu 1 grudnia 2015 r. miało miejsce otwarcie Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Zawadce – pierwszego w powiecie strzyżowskim domu pobytu dla osób starszych.

Placówka ta to połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki, pracowni komputerowej oraz gabinetu rehabilitacyjnego. Dom przeznaczony jest dla osób, które jesień życia chcą spędzić aktywnie, nie brak im pomysłów i energii, często jednak są samotne i nie mają możliwości realizowania swoich pasji.

Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Zawadce działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Oferta placówki obejmuje m.in.: zajęcia edukacyjne, kulturalne sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie rehabilitacyjne, terapii zajęciowej, socjalne. Podczas pobytu w placówce Seniorzy otrzymują także trzy, samodzielnie przygotowane posiłki.

Odpłatność za pobyt w Dziennym Domu ustalana jest decyzją Kierownika MGOPS w Strzyżowie na podstawie uchwały Rady Miejskiej uwzględniającej kryteria dochodowe. Miesięczny pełny koszt jednego uczestnika w 2015 roku wynosił 736,67 zł. W zależności od dochodów uczestnik ponosił opłatę w wysokości od 184,17 zł do 257,84 zł.

W związku z pewną liczbą wolnych miejsc w prowadzonym Dziennym Domu ,,Senior-WIGOR”, Burmistrz Strzyżowa zaoferował ich udostępnienie mieszkańcom Naszej Gminy mieszkającym w niedalekiej odległości od ww. Domu. Istnieje również możliwość wizytacji w Domu, zapoznania się z oferowanymi warunkami pobytu a także rozmowy z samymi seniorami i poznania ich opinii na temat funkcjonowania Domu.

Zainteresowane osoby w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wielopolu Skrzyńskim.

Wtorek 1 grudnia 2015