Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

40 zł za zakwaterowanie i wyżywienie

Utworzono dnia 25.03.2022

                                                                                   Obraz znaleziony dla: flaga ukrainy

 

Mieszkańcy, którzy goszczą w swoich domach obywateli Ukrainy mogą składać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielopolu Skrzyńskim wnioski na refinansowanie poniesionych kosztów. Dzienna kwota za udzielenie schronienia i wyżywienia osobie, która przekroczyła polsko-ukraińską granicę po 24 lutego wynosi 40 zł.

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa przewiduje świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy. Rozporządzenie Rady Ministrów zawiera wytyczne komu, na jakich zasadach, na jaki czas i ile należy się za udzielenie schronienia i wyżywienia osobie, która po 24 lutego przekroczyła polsko-ukraińską granicę.

40 zł na dzień, maksymalnie przez 60 dni

Świadczenie będzie przyznawane na podstawie złożonego do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielopolu Skrzyńskim wniosku za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia, ale nie dłużej niż za okres 60 dni i będzie wypłacane z dołu.

Wnioski będą rozpatrywane w ciągu miesiąca od daty złożenia w GOPS. Ośrodek Pomocy Społecznej może uzależnić przyznanie lub wypłatę świadczenia od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Weryfikację będą dokonywać upoważnieni pracownicy Ośrodka. Świadczenie nie będzie przysługiwało jeżeli warunki zakwaterowania i wyżywienia zagrażają życiu lub zdrowiu ludzi. Pieniądze nie będą też wypłacane w przypadku podania nieprawdziwych informacji.

Wypełnione wnioski można składać od poniedziałku do piątku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wielopolu Skrzyńskim w godzinach od 7.30 do 15.30.


 

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny