Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Informator dotyczący realizacji programów skierowanych do osób stosujących przemoc domową

Utworzono dnia 12.02.2024

INFORMATOR DOTYCZĄCY REALIZACJI PROGRAMÓW SKIEROWANYCH DO OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC DOMOWĄ

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach prowadzi nabór do „Programu korekcyjno-edukacyjnego Powiatu Ropczycko Sędziszowskiego dla osób stosujących przemoc domową” oraz do „Programu psychologiczno-terapeutycznego Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego dla osób stosujących przemoc domową” realizowanych w 2024 roku.
Głównym celem programów jest powstrzymanie osoby stosującej przemoc domową przed dalszym stosowaniem przemocy oraz rozwijanie umiejętności samokontroli i rozwiązywania problemów bez stosowania przemocy. Uczestnik programu ma możliwość uzyskania wiedzy czym jest przemoc, jakie są jej mechanizmy, skutki, a także zdobycia umiejętności w zakresie radzenia sobie ze złością, agresją i budowania relacji opartych na poszanowaniu domowników i postawie partnerskiej, wychowywaniu dzieci bez przemocy. Programy są skierowane do pełnoletnich osób stosujących przemoc wobec osoby najbliższej w rozumieniu art. 2 ust 1 i 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz.U.2021, poz. 1249 t.j. z późn. zm.), w szczególności do: osób skierowanych do udziału w programie przez Zespoły Interdyscyplinarne, osób, które sąd zobowiązał do uczestnictwa w programie, osób, które w wyniku innych okoliczności same zgłoszą się do uczestniczenia w programie. W programach nie mogą uczestniczyć osoby, których stan psychiczny wyklucza osiągnięcie celu programu, w szczególności: osoby upośledzone umysłowo, osoby chore psychicznie, osoby z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi, osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków, środków odurzających, substancji psychotropowych albo środków zastępczych z wyłączeniem tych osób, które zakończyły psychoterapię uzależnień i mają możliwość pracować nad zmianą agresywnych zachowań. Osoba zainteresowana udziałem w programie powinna zgłosić się osobiście do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach celem udziału w rekrutacji.

Wszelkie informacje w sprawie ww. programów można uzyskać w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Ropczycach, ul. Konopnickiej 3 (poniedziałek – piątek, 7.30-15.30) lub telefonicznie - 17 22 12 566.

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny